Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Yönetimi Hizmetleri

Kıbrıs Gençlik Kurulu, gençlere kariyer seçimleri ve mesleki gelişimleri konusunda bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için güvenilir rehberlik sağlamayı amaçlayan Kariyer Danışmanlığı Hizmetini başlattı.

KGK Kariyer Danışmanlığı Hizmeti, çeşitli yaşlardaki gençlere kişisel ve mesleki gelişim için rehberlik ve fırsatlar sağlayan kapsamlı bir programdır.

Dört eylem sütununa dayanmaktadır:

  • Kariyer Danışmanları Tarafından Bireysel Rehberlik: Bunlar randevu ile düzenlenebilir. Kariyer danışma toplantıları Kıbrıs’taki tüm Gençlik Bilgi Merkezlerinde yapılır.
  • Kariyer Yetenek Testleri: Bunlar, gençlerin öz farkındalığını artıran ve çalışmaları ve kariyer yolları ile ilgili daha bilinçli ve uygun kararlar vermelerine yardımcı olan önemli ölçüde yardımcı araçlardır. Testler lise öğrencilerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Test sonuçları Kariyer Danışmanlarımız tarafından analiz edilerek kendilerine sunulur.
  • Sosyal Beceri Geliştirme Atölyeleri: İş arayan gençlerin yanı sıra genç profesyonellere yöneliktir. Atölyeler, Kıbrıs çevresindeki Gençlik Bilgi Merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. İstihdam edilebilirlik becerilerini (CV oluşturma, iş görüşmesine hazırlık, iş arama ipuçları) ve ayrıca katılımcıların mesleki gelişimine yardımcı olacak diğer sosyal becerileri (kariyer farkındalığı, öz farkındalık ve özgüven, 21. yüzyıl mesleki becerileri, vb.).
  • Kariyer Akademileri: İki veya üç günlük kariyer akademileri boyunca gençler, kariyer seçimi, iş arama, mesleki gelişim, finansman programları, mesleki beceri geliştirme, inovasyon ve yüksek profilli uzmanlar tarafından yoğun kurslara, konferanslara ve atölye çalışmalarına katılma fırsatına sahiptir. girişimcilik vb.

77 77 27 57

 

(ücretsiz arama)

 

Daha fazla sorunuz için veya şehrinizdeki bir Kariyer Danışmanından randevu almak için ücretsiz tüm Kıbrıs hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, doğrudan şehrinizdeki Gençlik Bilgi Merkezi ile de iletişime geçebilirsiniz.