Başkanın Karşılaması

Sevgili arkadaşlar,

Kıbrıs Gençlik Kurulu web sitesine hoş geldiniz.

Adamız değişiyor. Hızlı hareket eden bir dünyada değişim kaçınılmazdır ve uyum şarttır. Geleceği şekillendirmede pasif seyirciler yerine aktif oyuncular olmamız için, değişimi yaratan ve dayatan güçleri fethetmek ve kullanmak büyük bir başarı olacaktır.

Gençlik bu girişimin itici gücü olmalıdır. Daha güzel ve umutlu bir geleceği kavramaya hevesli aktif gençlere ihtiyacımız var. Özerk, kendi kendine yeten, yetkin ve kendine güvenen gençlere ihtiyacımız var. Hayal kurmaya cesaret eden gençlere ihtiyacımız var.

Ancak gençlerden belirli beklentilere sahip olmak, onların hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak araçları ve desteği sağlamamızı zorunlu kılıyor. Onları eleştirel düşünmelerini geliştirecek girdi ve deneyimlerle donatmalıyız. Kariyer ve aile kurma yolundaki ilk adımlarını desteklemeliyiz. Onları karar verme ve politika yapma süreçlerine dahil etmeliyiz.

Kıbrıs Gençlik Kurulu’nda yapmaya çalıştığımız şey budur. Gençlerin azmi, çalışkanlığı, yeteneği, cesareti ve kararlılığından ilham alıyor ve bu değerleri eyleme dönüştürmeleri için onları güçlendirmeye ve onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Umarım sitemizde gezinmekten keyif alırsınız ve aradığınızı bulursunuz. Değilse, lütfen yorumunuzu veya önerilerinizi buraya bırakabilirsiniz. Bu şekilde gelişmemize ve size daha iyi hizmet vermemize yardımcı olursunuz.

XairetismosProedrou2020

Prodromos K. Alambritis
Yönetim Kurulu Başkanı