Avrupa Gençlik Kartı – Öğrenci Kartı

Avrupa Gençlik Kartı, Gençlik Kurulu tarafından Kıbrıs’ta yaşayan 13-30 yaş arası gençlere 10 euro ücret karşılığında verilir ve 1 yıl geçerlidir.

Avrupa Gençlik Kartları Birliği (EYCA), Avrupa düzeyinde Kart veren kuruluşlar arasında koordinatör olarak görev yapmaktadı www.eyca.org

Avrupa Gençlik Kartı sahipleri hem Kıbrıs’ta hem de Avrupa’da 100.000’den fazla işletmeye erişim hakkına sahiptir. Çeşitli ürünler satan mağazalarda avantajlar ve indirimler sunulur, örn. spor malzemeleri, sağlık ve kozmetik, giysi ve ayakkabıların yanı sıra kafeler, restoranlar ve oteller tarafından; Kart ayrıca Avrupa genelinde yaklaşık 40 ülkede hizmetler, etkinlik biletleri, tiyatro gösterileri ve müzik konserleri, kitapçılar, danışma/eğitim merkezleri vb. için de kullanılabilir.

Ayrıca Kartımız, Sosyal Medyada (Facebook, Twitter, Instagram) duyurulan yarışmalar aracılığıyla sahiplerine (tablet, akıllı telefon, laptop gibi) cömert hediyeler sunmaktadır.

Öğrenci Kartı Nedir?

 

Kıbrıs Gençlik Kurulu, Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile işbirliği içinde Öğrenci Kartı’nı ÜCRETSİZ olarak verir. Öğrenci Kartı, Avrupa Gençlik Kartına bağlıdır ve tüm avantajlarını sağlar. Ayrıca Öğrenci Kartı sahipleri, Kıbrıs’ta toplu taşımada %50 indirim gibi ek avantajlardan yararlanır.
Öğrenci Kartı, Kıbrıs’taki akredite Orta ve Yüksek Öğrenim kurumlarının tüm öğrencilerine ve ayrıca yurtdışında okuyan Kıbrıslı gençlere (13 ila 30 yaş arası) verilir.

 

Avantajlar, başvuru formu vb. hakkında daha fazla bilgi için europeanyouthcard.onek.org.cy adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Tüm haber ve faaliyetlerimizden haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızı arayınız!