Girişimcilik Geliştirme Programı

Gençleri destekleme ve güçlendirme misyonunun bir parçası olarak, Kıbrıs Gençlik Kurulu, Ulusal Genç İstihdamı Eylem Planı çerçevesinde bir Gençlik Girişimciliği Geliştirme Programı yürütmek için inisiyatif almıştır.

Bu yeni programın misyonu, girişimcilik girişimlerinde bulunmak isteyen 15-29 yaş arası işsiz gençleri desteklemek ve aynı zamanda Kıbrıs’ta iş kültürünü teşvik etmektir. Bu yeni destek mekanizması ile sınırlı bilgi ve ağa sahip gençlere iş potansiyellerini keşfetme, uygulanabilir işler geliştirme ve kendileri ve akranları için insana yakışır çalışma koşulları yaratma fırsatı verilecek. Daha spesifik olarak, Gençlik Girişimciliği Geliştirme Merkezi şunları yapacaktır:

  • İş planı oluşturmak, proje yönetimi/yönetimi, satış ve iletişim teknikleri, iş kurmak vb. gibi iş becerilerinin eğitimi ve geliştirilmesini sağlamak.
  • Mentor ve danışmanlardan oluşan bir ağ aracılığıyla rehberlik sağlamak
  • Özel bir çevrimiçi platform aracılığıyla destek ve bilgi sağlamak

Program, tüm Kıbrıs’ta döngüler halinde uygulanacaktır. Her seminer turu toplam 28 saat sürecek ve tamamlandıktan sonra her katılımcı deneyimli iş danışmanlarından kişiselleştirilmiş danışmanlık alacak.

Seminerlere katılım ÜCRETSİZDİR.

Proje, Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse edilmektedir ve Gençlik İstihdamı Girişimi tarafından ortaklaşa finanse edilebilir.

77 77 27 57

 

(ücretsiz arama)
Daha fazla bilgi, katılım formları ve seminerler için belirli tarihler ve yerler ulusal telefon numarasında bulunabilir.

www.youthentrepreneurshipcy.eu

 

Daha fazla bilgi, katılım formları ve seminerler için belirli tarihler ve yerler proje web sitesinde bulunabilir.